Muazzez GÖZÜTOK

Muazzez GÖZÜTOK

  • Muazzez GÖZÜTOK

1959 Rize doğumlu. İlk, orta ve liseyi Pazar İlçesi’nde tamamladı. CHP’de aktif olarak görev yapan bir babanın 6 çocuğundan biri.

İstanbul Kız Teknik Olgunlaşma Enstitüsü’nde Tekstil Moda Bölümünü 1983 yılında bitirdi. Bir giyim firmasında Model Tasarım Bölümü Yöneticisi olarak, bir diğer giyim firmasında da Model Bölümü Yöneticisi olarak uzun yıllar çalıştı. 1993’te Üsküdar’da kendi butiğini açtı. Uzun yıllara burada çalıştıktan sonra emekli oldu.

1978’de SHP’de İlçe Yöneticisi oldu. Çevre Komisyonu Sorumlusu olarak görev yaptı. Yeniden CHP’nin kurulmasıyla CHP’nin kuruluş aşamasında bulundu. Ağabeyi Basri Bayar’ın yönetimde görev alması sebebiyle fiilen çalışmasına rağmen yönetim kurulunda ayrıldı.

CHP Kadın Kolları Yöneticiliği yaptı. İl Delegasyonunda görev aldı.  Ayrıca Aziz Mahmud Hüdayi Mahallesi’nde gerek sandık görevlisi gerek okul sorumlusu olarak mahalle temsilciliğine bağlı tüm seçimlerde görev aldı.

Üsküdar’da bulunan “Kültür Dostları Derneği”nde yönetici olarak görev yaptı. Kadınların felsefe ve sanat ile ilgilenmelerine ve üretime katılımlarına katkı sağlamak için çalıştı.