Bayram KAYA

Kentsel Dönüşüm Müdürü

Bayram KAYA

Kentsel Dönüşüm Müdürü

  • Bayram KAYA
  • +90 (216) 531 30 00 - 2101
  • bkaya@uskudar.bel.tr

1989 yılında Batman’da doğdu. İlköğrenimini Batman Vali Salih Şarman İlköğretim okulunda, Lise eğitimini Özel Zübeyir Gündüzalp Anadolu Lisesi’nde tamamladı. 2011 yılında İstanbul Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden Yüksek Onur Öğrencisi olarak mezun oldu. Marmara Üniversitesi Gayrimenkul Değerlemesi ve Finansmanı alanında Yüksek Lisans Eğitimini Yüksek Onur Öğrencisi olarak tamamlayan Kaya, Tez aşamasındadır.

Bir süre özel sektörde İnşaat Planlaması ve Proje Yönetimi alanında çalıştıktan sonra 2011 yılında Üsküdar Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğünde Bölge Mühendisi olarak göreve başlamıştır.

2013 yılında İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Koruma Uygulama ve Denetim Bürosunda (KUDEB) Mühendis olarak çalışmaya başlayıp, Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulundan Eski Eser Uzmanlık belgesi almıştır.

Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü kurulana kadar Kentsel Dönüşüm faaliyetlerinin yürütülmesinde yer aldı.

2014 yılında Yapı Kontrol Müdür Yardımcılığı görevine getirildi.

2018 yılında Başkan Yardımcısı Danışmanı olarak hizmet hayatına devam etti. Bu süreçte; rezerv konut alanının tamamlanması, çeşitli kentsel dönüşüm projeleriyle ilgili fizibilite raporlarının hazırlanması, İmar Barışının yürürlüğe girmesiyle İmar Barışı Koordinatörlüğü gibi birçok vazifeyi yerine getirdi. Aynı zamanda Fen İşleri Müdürlüğünde Üst Yapılardan Sorumlu Müdür Yardımcılığı görevini de üstlendi.

2019 yılı Nisan ayında Kentsel Dönüşüm Müdürü olarak hizmet hayatına devam etmekte olan Kaya, evli ve 2 çocuk babasıdır.