ÜSKÜDAR ÇOCUK DERGİSİ 8 (Ekim 2010)

Merhaba Arkadaşlar 

Güzel bir yaz dönemini geride bıraktık. Havalar çok sıcaktı. Bu nedenle de az yağmur yağdı. Başta Ankara olmak üzere birçok yer susuz kalma tehlikesi ile karşı karşıya kaldı. Neden böyle bir giriş yaptım derseniz çünkü sizler geleceğin büyüklerisiniz. Siz bilinçli olursanız çocuklarınıza da güzel bir dünya bırakmış olursunuz. Öyle değil mi? Lütfen su kullanımına, çevre temizliğine özen gösterelim.

Gelelim bu sayı merakla beklediğin derginin içeriğine. Öncelikle Üsküdar'ın en güzel mahallelerinden biri olan SELİMİYE ile tanışacaksın. En çok hangi hayvan dostumuzla tanışacağımızı merak ettiğini biliyorum. Bu sayı misafirimiz hemen her yerde karşımıza çıkan KEDİLER. Ayrıca derginden elimizden düşürmediğimiz kalemlerin tarihteki yolculuğunu öğrenebileceksin. Sonunda okullar açıldı senin ve birçok arkadaşının kafasında hâlâ netleşmemiş sorular olabilir elbette. İşte bu sorularından bazılarına cevap bulabileceksin derginde. Bu sayıda iki arkadaşınızdan bize ulaşmış mektubumuz var sizlerle paylaştığımız.Biliyorsunuz ki Türkiye deprem konusunda acı tecrübeleri olan bir ülke. Biz de olası depremleri saniye saniye takip eden çok önemli bir yeri; KANDİLLİ RASATHANESİ'ni tanıttık. 

Bu sayı zengin içeriğimiz ve mektup köşemiz nedeniyle "Sizden Gelenler"e ayırdığımız yer kısıtlı kaldı. Ama bize ulaşan çalışmalarınız mutlaka bu derginin sayfalarında yer alıyor biliyorsunuz. Ben de bir şey yollayabilir miyim diye düşünmek yerine hadi sende resim, şiir, kompozisyon, öykü, mektup vs. istediğin her hangi bir çalışmanı Üsküdar Çocuk Dergisi, Acıbadem cad. No:226/4 Üsküdar-İstanbul adresine yolla. Bekliyoruz... 

Derginde daha neler var öğrenmek için şimdi dergini okuma zamanı. Yeni sayılarda yine görüşmek dileğiyle... Eğlenceli okumalar. 

Yayına Hazırlayan : Ali Yeşildal