ÜSKÜDAR ÇOCUK DERGİSİ 12 (Şubat 2011)

​Biz de sizler kadar çok terledik bu aralar. Bizimki sıcaklardan değil gerçi, güzel bir dergi hazırlayalım diye koşturmaktan. Sizin sevebileceğiniz, yazın onca eğlencenin, oyunun arasında, tekrar tekrar bakmak isteyebileceğiniz, hatta arkadaşlarınıza tavsiye edebileceğiniz güzel bir dergi... 

Bu sayımızda yeni çizerler ve onların yeni çizimleriyle tanışacaksınız. Üç Çizgi Bir Hikâye, Kuşbakışı Üsküdar gibi devam eden bölümleri takip edip, yeni atasözleriyle, yeni oyunlarla, yeni kelime avlarıyla buluşacaksınız. 

Yazın uzun yolculuklara çıkmadan, "Dikkat! Yaz kazaları" yazısını okumanızda fayda var. Sanırım, işinize yarayabilir. Yine yaz tatilinde okumak için kitap seçerken, "Beni Oku Diyen Kitaplar" sayfasına göz atabilirsiniz. TAG'ı çözmek için minik bir deney yapmanız gerekebilir. Bulmacalar içinde zor olanlar da var, daha kolay olanlar da. Bence en zorunu çözdüğünüzde annenizden, bir ödül istemelisiniz. 

Geçen sayımızdaki yarışmanın sonuçları da belli oldu. Sadece sonucu belli olmadı, güzel hikâyeleriniz de dergide yerini aldı. Kitap hediye ettiğimiz beş arkadaşınızdan dördünün hikâyeleri yer alıyor bu sayıda. Melek Ölze'nin hikâyesine bir sonraki sayıda yer vereceğiz. Biraz uzun olmuş da... Ben kurduğunuz fabrikaları çok beğendim. Evet, tüm yazılara yer veremedik; bazıları, çok çok çok uzundu. Ahmet Turmuş, Sümeyye Karavaş, Alperen Ömer Şehitoğlu'nun kurduğu fabrikalar o yüzden yer alamadı dergide. Bu sayıda yeni bir yarışmamız var, ve yine bekliyoruz yazılarınızı. 

Umarım bu sayıyı da en az bir önceki kadar seversiniz. Bir önceki dergiye dair beğeni mesajlarınız ulaştı bize. Biz de yazar ve illüstratör ağabey ve ablalarınıza ulaştırdık. Çok sevindiler, haberiniz olsun...