​ÜSKÜDAR ÇOCUK DERGİSİ 6 (Ağustos 2010)

​Dergimizin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için hazırlanan bu sayısında yeniden beraberiz. 
Dergimiz bu sayıyla bir yaşına girmiş oldu. Bu bizi ne kadar mutlu ediyor, bilemezsiniz! Dergimizin her sayfasını ayrı bir keyifle okumanız için yine dopdolu bir içerikle buluştuk sizlerle. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla dergimizin sayfalarını bayram coşkusuyla donattık. Bunun yanında, güzel havalarda hepimizin en büyük eğlencesi olan bisikletlerle ilgili bir hikâye anlattık. 
Bu sayıda Güzel Üsküdar'ımızın Kuzguncuk semtine gittik ve bu şirin semti tanıdık. Oradan Galata Kulesi'ne geçtik ve bu kulenin gizemini çözmeye çalıştık. Oraya kadar gitmişken Hezarfen Ahmet Çelebi'yi anmadan geçemedik. Merak Ettiklerimiz köşesinde sizlere, dünyada uçmayı ilk kez başaran bu Türk bilgininden bahsettik. Biliyor musunuz, bu sayıda sizi iki oyuncu arkadaşımızla tanıştırıyoruz. Televizyonda zaman zaman rastladığımız Akçahan ve Zeynep arkadaşlarımızın oynadıkları dizinin setine gittik ve sizi için, onlarla biraz sohbet ettik. 

Bu arada şunu da hatırlatayım: Dergimizin Sizden Gelenler bölümüne resimlerinizi, şiirlerinizi, yazılarınızı, bizimle paylaşmak istediğiniz her şeyi göndermeyi unutmayın!..
Yayına Hazırlayan: Ali Yeşildal