ÜSKÜDAR ÇOCUK DERGİSİ 7 (Eylül 2010)

Yaşasın yaz geldi ve bir eğitim dönemi daha sona erdi. 

Çok çalıştınız ve yoruldunuz. Ama sonuçta dinlenmeyi ve tatile çıkmayı hak ettiniz. Bu sayımızda size güzel bir haberimiz var. Yaz tatili ile beraber sizlerle buluşacak olan "Üsküdar Çocuk" dergimiz artık 40 sayfa. Evet yanlış duymadınız tam 40 sayfa... Böylece artık derginizde daha çok konuya ve eğlence sayfalarına ulaşabileceksiniz. 
"Üsküdar Çocuk" derginizin bu sayısında yer alan konularından da kısaca bahsedelim. Yaz dendi mi ilk akla gelen şey nedir? Tabii ki tatil ve dondurma... O zaman "Yaz tatilinde ne yapsak acaba?" ve "Yaz ayının en güzel tatlısı; Dondurma!!!" yazılarını mutlaka okumalısın. Sen de Afacan Ali gibi Üsküdar Meydanı'nda son zamanlarda neler olduğunu merak ediyor musun? O zaman "Üsküdar meydanında neler oluyor?" başlıklı yazı merakını giderebilir. Peki, Üsküdarlı bir sanatçıyla; Ceza'yla tanışmaya ne dersin? Gazeteci olmaya hevesli Fatma arkadaşımız sayesinde Üsküdar Belediye'sinin etkinliklerinden de haberdar olacaksın. Derginde birbirinden güzel konular ve eğlence sayfaları senle buluşmayı bekliyor. 

Dergimizin içinde eğer sen de yer almak istiyorsan "Sizden gelenler" bölümümüze çalışmalarınızı gönderebilirsin. Resim, şiir, araştırma, mektup, kompozisyon, fotoğraf vb... çalışmalarını Üsküdar Çocuk Dergisi. Acıbadem cad. No: 226/4 Üsküdar - İstanbul adresine bekliyoruz. 

Yayına Hazırlayan : Ali Yeşildal