ÜSKÜDAR ÇOCUK DERGİSİ 5 (Temmuz 2010)


​Yeni bir sayıyla yeniden birlikteyiz... Zaman ne çabuk geçiyor, bakın bu öğretim yılının yarısı bitiverdi. Okulda yine bir çok şey öğrendik, bir çok arkadaş edindik, çok çalıştık ve sınavlarda terledik. Şimdi tatil zamanı! Bir süre dinlenip ikinci döneme daha iyi başlayacağız. Üsküdar Çocuk Dergisi olarak artık sizinle çok iyi arkadaş olduk. Bu sayımızda da sizin için özel bir tatil sayısı hazırladık. Eğlence sayfalarımızı genişlettik, bilmeceler bulmacalar hazırladık. Arkadaşlarınızla grup halinde oynayabileceğiniz farklı ve eğlenceli oyunlar tanıttık. Umarız, tatilinizin daha iyi geçmesinde bizim de katkımız olur. 

Elbette bu tatili sadece oyunlar oynayarak, televizyon başında saatlerimizi öldürerek geçirmeyeceğiz.Her gün belirli saatlerde ders de çalışacağız. Bu tatil,birinci dönem öğrendiklerimizi tekrar etmek ve eksiklerimizi gidermek açısından önemli bir fırsat, bunu çok iyi değerlendirmeliyiz. Bir de unutmayalım ki iyi vakit geçirmenin tek yolu televizyon izlemek ve bilgisayar oyunları oynamak değildir.Hadi Üsküdarlı çocuklar olarak birlikte karar alalım ve bizim için faydalı olacak programlar dışında fazla televizyon izlemeyelim, bilgisayar oyunları oynamayalım. Onun yerine kendimizi geliştirebileceğimiz eğlenceli işler yapalım.

Aslında hepimizin gizli bir yeteneği var; kimimiz çok güzel resim yapabiliriz, kimimiz çok güzel şarkı söyleyebiliriz, kimimiz şiirler öyküler yazabiliriz, kimimiz çeşitli spor dallarında başarılı olabiliriz... Önemli olan kendi yeteneklerimizin farkına varmak ve onları geliştirmek. Bir insan olarak farklı ve değerli olmanın en güzel yollarından biri bize has bir şeyler üretmektir. Emin olun bir şeyler keşfetmenin verdiği haz, televizyon başında saatler geçirip baş ağrısı çekmekten çok daha fazla mutlu edecek bizi!
Yayına Hazırlayan: Ali Yeşildal