ÜSKÜDAR ÇOCUK DERGİSİ 14 (Nisan 2011)

​Yarıyıl tatilinin ardından tekrar başladınız okulunuza. On beş gün boyunca dinlendiğinizi, eğlendiğinizi, arkadaşlarınız ve ailenizle birlikte daha uzun zaman geçirdiğinizi umuyorum. Kitap okumaya da vakit ayıranlarınız olmuştur mutlaka. Güzel bir tatilden sonra ders çalışmak için gerekli enerjiyi toparladığınıza inanarak, hepinize başarılı bir dönem diliyoruz. İkinci dönemin şu ilk günlerinde yeni, güzel başlangıçlar adına da dergimizin bu sayısını size heyecanla sunuyoruz... 

Bu sayıda Melek Çe ablanızın kar yazısıyla başlıyor dergi. Kar ile ilgili her şeyi okurum diyenler için, bir de kar testimiz var. Selcen ablanız çok zor sorular soruyor size... Hilal ablanızın bir atkıyı nasıl kullandığını görünce şaşıracaksınız. Resim yapmak böyle bir şey işte! 

Pani ile Nani dur durak bilmiyorlar. Bakın bakalım, bu kez Üsküdar'ın neresindeler? Okullarınız tatil olsa da. Üç Çizgi Bir Hikâye'de tatil yok. Ortalık karıştı yine... Tan ve Gölge'nin artık bir ofisi var. Ama ofiste ilk gün, pek hoş şeylerle karşılaşmadılar. Yasemin ablanızın anlattığı oyun için, bolca nefese ihtiyacınız olacak. Oyunu denemeyi unutmayın. Ve kirpiler, oklu olsalar da tatlı hayvanlar. Onları daha yakından tanıyacaksınız bu ay. 

Kondu hanım, Üsküdar Belediyesi etkinliklerine kondu ve orada gördüklerini, günlüğüne yazdı. O yazıyı da bizimle paylaştı bu sayıda. Karagöz ve Hacivat, Üsküdar Belediyesi'nin kendilerini için düzenlediği şenlikteydiler. Hissettiklerini bize anlattılar. Okuyun bakalım, neler hissetmişler... 

Bu kez öyküleriniz biraz daha kısa olduğu için, ikisine yer veriyoruz dergimizde. Yine 6 arkadaşınız Uğurböceği Yayınları'ndan bir kutu kitap kazandılar. Yarışma ile ilgili olarak bir sürpriz bekliyor sizi bu sayımızda. Bu kez Üsküdar Belediyesi Bilgi Evi Yarışması'nda ressam arkadaşlarınız yarışıyor. Güzel hikâyeler okuduk ve yayınladık. Sırada sizden gelecek güzel resimler var. Derginin arka kapağını dikkatle okumayı unutmayın! Yazar ve ressam ağabeyleriniz ve ablalarınız yine heyecanla yazdılar ve çizdiler bu sayıda, inanıyorum ki siz de dergiye bakarken ve onu okurken heyecanlanacaksınız.