Yedi Güzel Adam ve Öncüler Kütüphanesi

Belediyemiz tasarrufunda bulunan ve “Fatih’in Mahkemesi” olarak bilinen binanın, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerinin kültürel ihtiyaçlarının karşılandığı bir merkez haline dönüştürülmesi amacıyla oluşturulan bu çalışmayla; kültür sanat ve edebiyat birikimimize önemli katkılarda bulunmuş Cahit Zarifoğlu’nun isimlendirmesi ile Yedi Güzel Adam olarak anılan Alaeddin Özdenören, Cahit Zarifoğlu, Erdem Beyazıt, Mehmet Akif İnan, Nuri Pakdil, Sezai Karakoç, Rasim Özdenören ile birlikte fikir dünyamızın öncülerinden olan Aliya İzzetbegoviç, Cemil Meriç, Hasan el-Benna, Mehmet Akif Ersoy, Necip Fazıl Kısakürek, Malcolm X ve Muhammed İkbal gibi önemli şahsiyetlerin hayatları, eserleri ve her türlü görsel materyalin kütüphane disiplininde hizmete sunulmuştur.

4000 basılı kaynak ile hizmet veren kütüphanemizde öğrencilere yönelik ücretsiz çay, kahve ve kek ikramı yapılmaktadır. Ayrıca kütüphanemizde dönem dönem kültür ve sanat faaliyetleri düzenlenmektedir.

Kütüphanemiz haftanın 7 günü 09:00 -18:00 saatleri arasında rezervasyonsuz hizmet vermektedir.

Kütüphaneye üyelik ücretsiz olup, üye olan kullanıcılarımız 15 gün süreliğine 2 adet ödünç kitap alabilmektedir.

kutuphane.uskudar.bel.tr  adresinden kütüphane kataloğuna erişim sağlayabilirsiniz.

 

Adres ve İletişim:

http://yediguzeladamveonculer.org/ 

Aziz Mahmut Hüdayi, Aziz Mahmut Hüdayi Mahallesi Hakimiyet-i Milliye Caddesi, Eski Mahkeme Sk. No:7, 34672 Üsküdar/İstanbul

(0216) 492 73 79