Nevmekân Sahil Kütüphanesi

Kütüphanemiz 100 bin kitap kapasiteli olup, 79.500 basılı, 26 bin elektronik (çevrimiçi) kaynakla kullanıcılarına hizmet vermektedir. Kütüphanemizde Otomasyon Sistemi ve Akıllı Kütüphane Sistemi (RFID) kullanılmaktadır. Kitaplarımız DEWEY Sınıflama Sistemi ile kataloglandırılmıştır.

Nevmekân Sahil Kütüphanemiz iki kattan oluşmaktadır. Giriş kat kitap kafe hizmeti veren ve çoğunlukla araştırma kitaplarının yer aldığı sesli alandır. Alt kat sessiz alan diye nitelendirdiğimiz ana kütüphane alanı olup, kullanıcıların rahatlıkla ders çalışıp, kitap okuyup ve araştırma yapabildikleri alandır. Bu alanda Türk ve Dünya Edebiyatına ait hikâye, roman, deneme, şiir ve çocuk kitapları yer almaktadır. 

Nevmekân Sahil kütüphane alanı 08:00 – 23:00 saatleri arasında rezervasyon sistemi ile ücretsiz olarak kullanıcılarına hizmet vermektedir. Her gün belirli saatlerde kütüphane kullanıcılarına yönelik çorba, çay, kahve ve kek ikramları ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Alt kat (ana) kütüphanede yer alan sergi alanında ünlü sanatçıların eserlerinin sergilendiği ve dönem dönem güncellenen sanat galerisi hizmet vermektedir.

Kütüphaneye üyelik ücretsiz olup, üye olan kullanıcılarımız 15 gün süreliğine 2 adet ödünç kitap alabilmektedir.

kutuphane.uskudar.bel.tr adresinden kütüphane kataloğuna erişim sağlayabilirsiniz.

 

Adres ve İletişim:

Aziz Mahmut Hüdayi, Şemsi Paşa Cd. No:2

(0216) 531 30 00 /3939 (dahili)