Haluk Dursun Kütüphanesi

Üsküdar Belediyesi gençlik çalışmalarında nitelikli ve faydaya dönük projeler geliştirmeye gayret ediyoruz. Üsküdar bir üniversiteler şehri haline geldi, gençlerimizin şehri oldu.

Üsküdar’da millet kıraathanelerinin en güzeli olan Nevmekânlarımız gençlerimizin yoğun ilgisini çekiyor, kitap okuma, ders çalışma, sınavlara hazırlanma, sohbet ve muhabbet buluşmalarına ev sahipliği yapıyor.

Gençlerimizin ihtiyacı olan güvenli ders çalışma alanlarını artırmak için Nevmekânlarımıza yenilerini eklemek istedik, bu bağlamda gençlerimizin 7 gün 24 saat ders çalışabilecekleri, sınavlara hazırlanabilecekleri yeni bir kütüphaneyi belediye binamızın giriş katında Aralık 2021'de hizmete açtık.

Kütüphanemizde 40 bin baskılı kitap bulunuyor. Aynı anda 200 gencimiz ders çalışma imkanına sahip. Gençlerimize çay, simit, çorba,kek gibi ikramlar yapıyoruz.

Kütüphanemize elim bir trafik kazasında vefat eden eski kültür bakan yardımcımız ve Türk ilim insanı Prof. Dr.Haluk Dursun'un ismini vererek hocamızın ismini yaşatmak istedik. 

 

Adres: Mimar Sinan Mahallesi,Çavuşdere Caddesi no:35

Üsküdar Belediyesi Hizmet Binası Giriş Katı