ÜSKÜDAR BÜLTENİ 5 (Mart 2011)

​Üsküdar Belediyesi tarafından yayımlanan Üsküdar Bülteni'nin yeni sayısı çıktı. Bülten'de yer alan haberler, söyleşiler, yazılar ve fotoğraflar, Üsküdar'ın tarihi ve kültürel zenginliklerinden izler taşıyor. 

Bu sayıda, yatırım rekoruna koşan Üsküdar'da gerçekleştirilen projeler hakkında detaylı bilgiler yer alıyor. 5. Uluslararası Üsküdar Sempozyumu, Fatih'in Mahkemesi ve Çamlıca Tepesi bültenin ilgi çeken yazıları arasında. 

"Marmaray'dan Üsküdar'a Tarihi Zenginlik" başlığını taşıyan yazıda, kazılar sırasında çıkan arkeolojik eserler hakkında bilgi veriliyor. Bağlarbaşı'ndaki Abdülmecid Efendi Köşkü'nde yaşanan şaşırtıcı olaylar, ilginç anılar ve sanatlı iç içe geçmiş öyküler okuyucuları renkli bir yolculuğa çıkarıyor. Antikacılar Çarşısı'yla ilgili yazı ise antika meraklılarını fotoğraflar eşliğinde kültür gezisine davet ediyor. Bültende antika otomobillere ilgi duyanlar için de güzel bir yazı yer alıyor. Bir süre önce kaybettiğimiz değerli bilim adamı Prof. Dr. Sabahattin Zaim ve Hattat Hasan Çelebi'yi anlatan yazılar da bültenin önemli yazıları arasında. 

Sonbahar Bülteni'nde ayrıca, Üsküdar'la ilgili sanatsal, kültürel ve sportif faaliyetle ilgili ayrıntıları bulmak mümkün. 

Pdf olarak indirmek için tıklayınız...