MOR SALKIM 2 (Nisan 2011)

​Hanımlara yönelik ve hanımlar tarafından hayata geçirilen sosyal projelerin yoğun olarak uygulandığı Üsküdar'da yine hanımlar için hazırlanan Mor Salkım, Üsküdar'ın dününde ve bugününde hanım izlerini, etkilerini ve eserlerini yansıtan özel bir dergi. 

Bu yıl ikinci sayısı çıkan Mor Salkım'da Emine ERDOĞAN'ın Türk kadının azmini ve gayretini anlattığı yazısı ile Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet ÇUBUKÇU'nun röportajı ilk sayfalarda yer alıyor. Üsküdar'ı bir sessiz zenginlik olarak tanıtan Prof.Dr.Edibe SÖZEN ile Prof.Dr.Nil SARI'nın eski Üsküdar anılarını anlattığı "Annemin yaşadığı Üsküdar" yazıları da Üsküdar'ın ihtişamlı ve tarihi zenginliklerini aktarıyor. Yine derginin bu sayısında çocukluk ve gençlik yıllarını Üsküdar'da geçiren ve Üsküdar'ı bir sevgiliye benzeten sanatçı Zara ve Lezzet Ustası Emine Beder'in Üsküdar'da halen yaşatılan saray yemekleri üzerine röportajları yer alıyor. 

Anılar, röportajlar ve yazılarla dolu 112 sayfalık dergide Ayla AĞABEGÜM, Prof.Dr.Ümit MERİÇ, Nuriye AKMAN ve daha bir çok ismin keyifli yazılarına rastlamak mümkün.