İYİ Kİ ÜSKÜDAR VAR MARKA OLDU!

Üsküdar Belediyesi’nin sosyal medya paylaşımları ve tanıtımlarında kullandığı “İyi ki Üsküdar var!” sloganı, Nevmekan’da düzenlenen bir etkinlikle tanıtıldı. Düzenlenen geceye katılan konuklar arasında iş ve cemiyet hayatından önemli simalar da vardı. İyilik, mutluluk, aşk, dostluk, güven, hoşgörü, sağlık, aile ve huzur olmak üzere dokuz farklı başlıkla birleşen “İyi ki Üsküdar var!” söyleminin derinliğinden bahseden Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi TÜRKMEN, “Üsküdar denince dünyanın neresinde olursa olsun bir tebessüm yayılır çehrelere,” sözünü kullandı.

KALPLERDEN KALPLERE YAYILAN MUTLULUK

Üsküdar Belediyesi’nin yaklaşık bir yıldır tüm aktivitelerinde kullandığı “iyi ki Üsküdar var!” temasını markalaştırmak için düzenlediği programda kalbi Üsküdar için atan ve Üsküdarlı olmanın ayrıcalık olduğu vurgulandı. Gecenin ev sahibi olan Hilmi TÜRKMEN, misafirleriyle tek tek ilgilendi. Son derece nezih bir ortamda gerçekleşen programda “iyi ki Üsküdar var!” sloganının içeriği kısa bir filmle tanıtıldı.

“Kim sarılmaz ki sevdasına iyilikle, mutlulukla, aşkla.. Kim hayaller kurmaz ki sevdasına huzurla, sağlıkla, dostlukla” diyerek konuşmasına başlayan Hilmi TÜRKMEN, “Üsküdar’ımızdan, İstanbul’umuzun kalbinden hep birlikte bir iyilik ve bir mutluluk hareketini başlatacağımız gönül bahçemize, Üsküdar’ımıza hoş geldiniz, sefalar getirdiniz” dedi.

“İYİ Kİ ÜSKÜDAR VAR DEMEK İÇİN BİR ARAYA GELDİK”

Yerleşik birimlerin büyüklüğü, yüzölçümleri metreyle ölçülür. Üsküdar’ın büyüklüğü ise ancak ve ancak gönül ölçümüyle ölçülebilir diyen Başkan Hilmi Türkmen, “Bugün burada gönüllerimizin beraberliğini göstermek ve yaşadığımız şehre teşekkür etmek, şükranlarımızı sunmak için bir aradayız. Teşekkür etmek, şükranlarımızı sunmak hayatımızı, kalbimizi güzelleştirir. Ecdadımız etrafta şakıyan kuşlar için teşekkürünü kuş evlerini inşa ederek göstermiş. Camiler inşa etmişler bu güzel toprakları bize yurt kılan Yüce Yaradana teşekkür etmek için. Şimdi siz sevgili misafirlerimizle, dostlarımızla birlikte yeni bir yolun başındayız. Kişi, kurum demeden unvanlarımızı, makamlarımızı bu kapının dışarısında bırakarak yaşadığımız bu zor zamanlarda sevgi tohumlarını hep beraber atılacağını göstermek için “iyi ki Üsküdar var!” demek için “iyi ki Üsküdar!” demek için. İyi ki varsınız sevgili dostlar.

Esnafımızla, öğrencimizle, emeklimizle, siyasi partilerimizle, yaşlısıyla genciyle, sanatçısıyla, modacısıyla, müzisyeniyle, işadamıyla, avukatıyla, doktoruyla, Sivil Toplum Kuruşlarıyla “iyi ki Üsküdar var!” şeklinde konuştu.

“SİZ OLMAZSANIZ BU HAREKET CAN BULMAZ”

Üsküdar için yeni iş alanları, yeni sosyal sorumluluk projeleri, daha çok kültür, daha çok sanat ve daha çok turist için bir araya geleceklerini ifade eden Başkan Türkmen, “Üsküdar denince dünyanın neresinde olursa olsun bir tebessüm yayılır çehrelere. İşte bu tebessümleri çoğaltmak, bu asude huzurun bahçesinde herkesi davet etmek için “iyi ki Üsküdar var!” diyoruz. Hayalimiz şehrin içimizdeki iyiliği ve mutluluğu fısıldamaktır sadece. Siz olmazsanız bu hareket can bulmaz, yeşermez, mutluluk yaymaz. “iyi ki Üsküdar var!”, bizim değil sizin hareketiniz. Sizin gönlünüzün sizin kalbinizin sesi çünkü. Biz bu akşam sizleri, siz kıymetli dostlarımızı bu güzide mekanımızda ağırlayarak sadece vesile olduk. Sadece bir vesileyiz biz. Kalbiniz kalbimizle bekledik sizi bu akşam. Bugünden itibaren tüm kurumlar, tüm kuruluşlar, tüm kişiler bir araya gelecek ve “iyi ki Üsküdar var”ı gönül markası haline getirecekler inşallah“ diyerek konuşmasını tamamladı.