Yarışma Albümü (Uluslararası İstanbul Klasik Sanatlar Yarışması 2 2017)

Değerli Kültür-Sanat Dostlar,

Göreve geldiğimiz 2014 yılında imza attığımız ilk işlerden biri de, o yıl Ramazan ayında bir kültür-sanat yarışması düzenlemek olmuştu. Her biri tarihin ve sanatın ilham kaynağı olan İstanbul’un yedi tepesinden aldığımız ışıkla, “7tepe7sanat” adını taşıyan yarışma; Üsküdar’ın sanata dokunuşunu, sanat anlayışını en mükemmel biçimde ifade eden etkinliklerden biri olmuştu.

Asırlar boyu zenginleşen ve olgunlaşan Türk kültürünün eşsiz sanat dallarında verilen birbirinden kıymetli eserlerin geniş bir kitleye buluşma imkanı yakaladığı 7tepe7sanat Uluslararası İstanbul Klasik Sanatlar Yarışmasını yeniden düzenlemek ve bir gelenek haline getirmek bizim için büyük bir kıvanç ve iftihar sebebidir.

Klasik Türk sanatları Vakfı ile birlikte gerçekleştirdiğimiz bu etkinlik, asla sanatın yarıştırıldığı bir rekabet kültürünün tetikleyicisi olarak düşünülmemelidir. Bu etkinlikler, temasından bağımsız bir şekilde, Türk kültür-sanat anlayışının geniş kitlelere ulaşmasını ve sanatın evrensel dili aracılığıyla sanatçılarımızın hak ettikleri ilgi ve takdiri görmelerini sağlamayı hedeflemektedir

Bu hedefe doğru ikinci kez koşuyoruz. Bu yoğun ve keyifli süreçte gösterdikleri gayretten ötürü yarışmaya katılan tüm sanatçılarımıza ve Klasik Türk Sanatları Vakfı’nın değerli yetkililerine teşekkür ediyorum.

 

Hilmi TÜRKMEN

Üsküdar Belediye Başkanı

 

Yayını PDF olarak indirmek için tıklayınız