Ömür Akkor Resim Koleksiyonu

Şef, seyyah, gastronomi tarihimizin çalışkan vakanüvisi, mutfak kültürlerinin arkeolojisine hayran bir yazar… Evet Ömür Akkor’dan bahsediyorum. Tarihin, coğrafyanın, iklimin el ele vererek ürettiği büyük mutfak kültürümüzü son yıllarda kitaplarıyla hem kaydeden hem de dünyaya tanıtan Ömür Akkor’un ilgi alanları ise elbette mutfakla, yemeklerle sınırlı değil.

Farklı sanat dallarına ama özellikle resim sanatına olan ilgisinin yıllar içinde bir koleksiyonerliğe dönüştüğünü onu tanıyanlar çok iyi biliyor .

Biz de bilhassa Türk ressamların eserlerinden oluşan resim koleksiyonunun kendi içindeki anlamlı bütünlüğüne, renkliliğine ve zenginliğine kayıtsız kalamadık ve bu koleksiyonu sanatseverlerle paylaşmak için kitaplaştırmaya k arar verdik.

Türkiye’nin pastoral güzelliklerini, modern yüzünü gösteren, odağında “memleketimizden insan manzaralarının” olduğu bu koleksiyonda ülkemizin gururu olan ressamların eserlerini göreceksiniz.

Türk resminin yakın tarihinden çok güzel örnekleri görebileceğiniz bu kitap vesilesiyle hem Şef Ömür Akkor’a çalışmalarında başarılar diliyorum hem de kitapta emeği olan arkadaşlarımızı saygıyla selamlıyorum.

HiLMi TÜRKMEN
BELEDİYE BAŞKANI | MAYOR OF ÜSKÜDAR

Yayını indirmek için tıklayınız