Kültür, Spor, Doğa ve Tarih... Üsküdarlı Olmanın Ayrıcalıklarını Keşfetmeyen Kalmasın

33 mahallede, 3074 sokakta, 533 bin gönüldeyiz

İstanbul’un kalbi Üsküdar sayılarla ifade edilince çok büyük bir şehir ama biz sayılarla değil hizmetlerimizin gönüllerdeki yankısıyla ilgileniyoruz. Bu hizmetlerimizi artırmak, genişletmek, herkese ulaştırmak bizim temel ilkemizdir.

Tarihin, coğrafyanın, modern kurumların, kültür, sanat merkezlerinin, ulaşım ağlarının buluştuğu bu güzel şehrin hak ettiği nitelikli, insan odaklı belediyecilik anlayışını yıllardır layıkıyla sürdürmekten dolayı mutluyuz.

Bizler, 1984’te belediye olan Üsküdar’da 2004 yılından beri demokratik ve milli bir çizginin temsilcisi olarak şehrimize hizmet vermekteyiz. Bu hizmet ve icraat ruhunun bir parçası olarak da geride bıraktığımız 7 yılda büyük eser ve hizmetlere imza attık. Hemşehrilerimizin demokratik destekleri, gönülden destekleri ile bütün bunları hep beraber başardık. Üsküdarlıların mutluluğu, yaşam kalitesi için yorulmadan, aşkla çalışıyoruz.

Sosyal hizmetlerde duyarlı, kapsayıcı, çözüm odaklı projelerimizle, altyapıda uzun vadeli, kalıcı adımlarla, kültür sanatta herkese hitap eden işlerle, eğitim, sağlık, çevre ve temizlikte Üsküdar’a yakışan nitelikte bir yerel yönetim vizyonumuz var. Günlük 3 milyon insanın geçtiği bir şehrin yönetimi olarak milyonlarca İstanbullunun günlük hayatına dokunuyoruz. Bilim, kültür, sanat, eğitim, spor, sağlık ve engellilere yönelik özel merkezlerimizde, parklarımızda ve millet bahçelerimizde her gün binlerce hemşehrimize doğrudan ulaşıyoruz. İhtiyaçlar doğrultusunda inşa ettiğimiz bu mekânlarda Üsküdarlıları misafir ediyoruz. Yüz binlerce hemşehrimizden duyduğumuz “iyi ki Üsküdarlıyız” sözü de bizim en büyük ödülümüz oluyor.

Değerli Üsküdarlılar,
İlk beş yıllık dönemimizde başardıklarımızla bu ikinci dönemimize damgasını vuran pandeminin getirdiği sorunların da üstesinden gelmiş olduk. Temelleri sağlam atılmış eser ve hizmetlerimizin sürekliliği ve kalıcılığı adına da binlerce personelimiz büyük bir özveriyle çalışıyorlar. Biz sadece belediye çalışanları olarak değil hemşehrilerimizle birlikte büyük bir aileyiz. Aile olmaktan gelen güçlü bir iletişimle şehrimizi dinliyoruz. Ekiplerimiz 7/24 Üsküdarlıların dilek, öneri ve taleplerini ciddiyetle takip ediyor ve çözüyorlar. Devamlı olarak büyüyen, gelişen, hareket eden, gençleşen büyük bir şehrin sakinleriyiz. Tarihi kimliğiyle biricik, modern bir merkez olarak hep yeni kalan Üsküdar’ın değişen çehresiyle ama hep aynı kalan ruhu ile gurur duyuyoruz.

Sekizinci yılımızda da inşallah yeni eserlerimizle, kesintisiz hizmetlerimizle, hayatınızı kolaylaştıran çözümlerimizle sizlerin huzurunuzda olacağız.

İyi ki Üsküdar var!

Pdf olarak indirmek için tıklayınız.