Evde Sağlık ve Hasta Nakil Ambulansı Hizmetleri

ÜSKÜDAR BELEDİYESİ EVDE SAĞLIK VE HASTA NAKİL AMBULANSI HİZMETLERİ BİRİMİ,

Evde sağlık ve hasta nakil ambulansı birimi; Üsküdar ilçe sınırları içerisinde ikamet eden, yatağa bağımlı, yürüyemeyen hastalara hizmet vermektedir. Hizmetlerimiz arasında hasta nakil ambulansı ile evden hastaneye, hastaneden eve hasta nakil hizmeti, evde hemşirelik hizmeti, evde doktor muayenesi ve cenaze muayenesi işlemleri yapılmaktadır.

1-Hasta Nakil Ambulansı

Yatağa bağımlı, yürüyemeyen hastalarımızın tedavisi için evden hastaneye, tedavisi tamamlanan hastalarımızın; hastaneden eve nakillerini sağlamaktayız. Evden hastaneye nakil randevuları 2 (iki) ile 5 (beş) iş günü öncesinden alınması gerekmektedir. Hastaneden eve nakil isteyen (taburcu olan) hastalarımızın, hastanedeki resmi çıkış işlemleri tamamlandıktan sonra kayıtları alınmaktadır. Hafta içi 08:00-17:00 saatleri aralığında, 6 adet ambulanslarımızla hizmet vermekteyiz. 19:00’a kadar taburcu olan hastalarımız için nöbetçi ambulansımız ile yardımcı olmaktayız. Hafta sonu 08:00-17:00 saatleri arasında sadece taburcu hastalarımız için nöbetçi ambulansımızla talepleri karşılamaktayız.

   

2-Evde Hemşirelik

Yatağa bağımlı, yürüyemeyen hastalarımıza; enjeksiyon ve serum takılması (reçete dahilinde, antibiyotik ve evde uygulanması sakıncalı olan tıbbi uygulamalar hariç), sonda değişimi, pansuman, kan alımı(kan tüpleri temin edildiği takdirde sadece kan alımı işlemi yapılmaktadır.) vb. hemşirelik hizmetleri vermekteyiz. Mesai gün ve saatlerinde hizmet vermekte olup, randevularımızı 1(bir) iş günü öncesinde oluşturmaktayız.

 3-Doktor Muayenesi

Yatağa bağımlı, yürüyemeyen hastalarımıza 1. basamak sağlık hizmeti olarak doktor muayenesi(genel fiziki muayene)hizmeti vermekteyiz. Mesai gün ve saatlerinde hizmet vermekte olup, randevularımızı en az 1 (bir) en fazla 5 (beş) iş günü öncesinde oluşturmaktayız.

 4-Cenaze Muayene

Üsküdar sınırlarında evde vefat eden vatandaşların cenaze muayene işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Muayene sonucunda doğal ölüm olduğunu düşünülen vefatların ölüm belgesi düzenlenmektedir.