Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi


​​​Kasım 2011’de İETT Genel Müdürlüğü tarafından protokolle Üsküdar Belediyesi’ne tahsis edilen Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi her türlü kültür ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapmaktadır.

Merkez 740 koltuk kapasiteli salonuyla özellikle Anadolu Yakası’nda konser, tiyatro ve kongre organizasyonlarında duyulan mekan ihtiyacına cevap vermektedir. Yine 285 kişilik konferans salonu, 107 kişilik seminer salonu, 94 kişilik cep sinema salonu bulunmaktadır. Merkez içinde yer alan 2 adet sergi salonu bölgede sanatseverlere hizmet etmektedir.

Sezonda düzenlenen kültür etkinlikleri arasında; konserler, yetişkin ve çocuk tiyatroları, sergiler, şiir akşamları, saygı-anma geceleri, sohbet - söyleşi - panel - seminer ve konferanslar bulunmaktadır.

Merkezimiz ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen konserlere, İBB Kent Orkestrası Türk Halk - Türk Sanat Müziği topluluklarına, mehter ve bando takımlarına ev sahipliği yapmaktadır.
 
Üsküdar Belediyesi Kültür Etkinlikleri kapsamında sivil toplum kuruluşları, vakıf ve dernekler ile ortak çalışmalar yapılmaktadır.
 
İletişim Bilgileri

Adres:    Selamiali Mah. Gazi Cad. No: 22 Bağlarbaşı – Üsküdar / İstanbul
Tel:    +90 216 531 30 00 / 2221
Ulaşım Bilgileri:    Üsküdar Meydanından Ümraniye istikametine (Bağlarbaşı caddesi üzerinden) giden tüm otobüsler, Kadıköy istikametine giden dolmuş taksiler tercih edilebilir.

Otopark:    Merkezin 100 araç kapasiteli kapalı otoparkı bulunmaktadır.​​

SELAMİ ALİ MAH. GAZİ CAD. NO:22 /ÜSKÜDAR
​ ​0 (216) 531 30 00 / 2221