HAYVANSEVERLERDEN ÜSKÜDAR BELEDİYESİ’NE TAM DESTEK

 

ZORLU KIŞ ŞARTLARINDA HAYVANLARI UNUTMAYAN ÜSKÜDAR BELEDİYESİ’NE HAYVANSEVERLERDEN TAM DESTEK GELDİ

Üsküdar Ünalan Mahallesi’nde kedi evi kurduğu için bazı vatandaşların saldırı girişimine uğrayan Arif Onay, “Marketten bir şekilde karton kutu temin edip, bir kedi evi koymaktı amacımız. Biraz tartıştık” dedi. Sosyal medyaya yansıyan saldırı girişimin ardından konuya el koyan Üsküdar Belediyesi ise sokağa daha büyük bir kedi evi getirerek kurdu ve hayvanseverlerden tam destek aldı.

Kedi evi kurduğu için saldırı girişimine maruz kalan genç konuştu

Ünalan Mahallesi Hâkim Sokak içerisine kedi evi kuran ve bazı komşularının tepkisi ile karşılaşan Arif Onay, yaşadıklarını anlattı. Arif Onay, sosyal medyada yer alan ve komşularının kedi evi ile ilgili yaşadığı tartışma ve ardından yaşanan saldırı girişimi ile gündeme gelmişti. Yaşadıklarını anlatan  Onay, “Komşularımızla ufak bir tartışma yaşadık. Aslında niyetlerinin de o olduğunu sanmıyorum. Biraz yanlış anlaşılma oldu aramızda. Ufak bir tartışma yaşadık. Sağ olsun Üsküdar belediyemiz, birkaç saat içerisinde yeni kedi evini getirip buraya koydu. Şu an önemli olan yeni bir kedi evimizin kurulması, mutluyuz. Sanırım olay da bu şekilde tatlıya bağlanmış oldu.” şeklinde konuştu.

Üsküdar Belediyesi yeni kedi evi kurdu

Tartışmanın neden olduğu kedi evine son noktayı ise Üsküdar Belediyesi koydu. Vatandaşların kendi imkânları ile kurduğu kedi evinin bulunduğu yere Üsküdar Belediyesi tarafından daha büyük bir kedi evi kuruldu. Bu durum ise hayvanseverlerden büyük destek aldı. Yapılan çalışmayı duyarak sokağa gelen hayvanseverler ise belediye ekiplerine teşekkür etti.

Hayvanları Koruma Konfederasyonu Başkan Yardımcısı Şenay Dinçer, “İnternette gördüm. İş yerinden izin aldım geldim. Çok üzüldüm yani. Çevremizdeki hayvanlara niye hoşgörüsüz davranılıyor onu anlamıyorum. Bizim nasıl barınmaya ihtiyacımız var ise onların da barınmaya ihtiyacı var ama sağ olsun belediyemiz bu konuda çok duyarlı. Çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Sokakta oturan Nedime Birakça ise, “Bütün böyle kör noktalara, hayvanların yaşadığı noktalara bu gibi hizmetlerin yapılmasını istiyoruz. Destekleri için herkese çok teşekkür ediyoruz. Asla bu tip çalışmalardan rahatsız değiliz. Bunların devam etmesini istiyoruz. Çünkü biz böyle mutluyuz. Hayvanlarla birlikte yaşamalıyız, yaşamak zorundayız. Hayvanlarımızla birlikte yaşamayı öğrenelim” diye konuştu.

Kedi evi kurduğu için bazı kişilerinden tepki alan Arif Onay’a destek vermek için gelen hayvanseverler, Üsküdar Belediyesi’nin kurduğu kedi evinin yanında birlikte fotoğraf çekilerek mutluluklarını fotoğraflara taşıdılar.