İstanbulKart Desteği

Sevgili Gençler,
Üsküdar Belediyesi olarak her zaman olduğu gibi yeni bir müjdemizle yanınızda olmaya devam ediyoruz;
İstanbul’da üniversite eğitimi alan Üsküdarlı tüm gençlerimizin İstanbulKart öğrenci aylık abonman ücretleri bizden.
İstanbulKart öğrenci aylık abonman bedeli desteği için aşağıdaki formu doldurarak ve ekteki belgeleri sisteme yükleyerek başvuru yapabilirsiniz.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER VE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Son başvuru tarihi 15 Ekim 2023


1. Başvuru sadece Üsküdar ilçesinde ikamet edip, İSTANBUL sınırları içerisinde yer alan bir üniversitede ÖRGÜN OLARAK okuyan öğrenciler için geçerlidir. İSTANBULKART Destek Başvurusuna, sadece ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencileri başvuru yapabilir. AÇIK ve UZAKTAN EĞİTİM alanlar bu desteğe başvuru yapamayacaklardır.
2. Üsküdar ilçesinde ikamet ettiğinizi gösteren; e-devlet 'ten alınmış “PDF formatında” ikametgâh belgesi (PDF dışında başka bir dosya türü kesinlikle kabul edilmeyecektir) Arama kısmına “Yerleşim Yeri (İkametgâh) ve Diğer Adres Belgesi Sorgulama” yazarak bu belgeye ulaşım sağlayabilirsiniz.
3. Öğrenci Belgesi, e-devlet ‘den alınmış ÖRGÜN ve AKTİF öğrenci olduğunuzu gösterir belge (PDF dışında başka bir dosya türü kesinlikle kabul edilmeyecektir)
4. Öğrenciye ait IBAN numarasını gösteren belge (mobil bankacılık ekran görüntüsü olabilir) ; verilen IBAN numaraları BAŞVURUYU YAPAN ÖĞRENCİ ADINA olacaktır. Anne-baba veya kardeşler adına olan IBAN numaraları kabul edilmeyecektir.
5. SGK Hizmet Dökümü belgesi için; e-devlet “SGK Tescil ve Hizmet Dökümü / İşyeri Unvan Listesi” seçeneğinden “BARKODLU BELGE OLUŞTUR” seçimi yapılarak indirilen PDF olarak sisteme yüklenecektir.
6. 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı içerisinde (Ekim-Kasım-Aralık-Ocak-Şubat-Mart-Nisan-Mayıs ve Haziran) abonman ücretleri öğrencilerin vermiş oldukları İBAN numaralarına yüklenecektir. İSTANBULKART yüklemelerini öğrenci kendi yapacaktır.