Oyuncak kampanyasına bir destek de kolejden geldi

Haber 7 - 16 Nisan, 2015

Üsküdar Belediyesi’nin Suriyeli çocuklar için başlattığı “Onları Sevindirmek Çocuk Oyuncağı” kampanyasına Cevher Koleji'nden destek geldi.

Dün kapanışı yapılan oyuncak kampanyası Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in katılımıyla Üsküdar Cevher Koleji’nde gerçekleştirildi.

Oyuncak kampanyasının kapanış programında öğrenciler ve öğretmenler bir araya gelerek bu kampanyaya dair duygu ve düşüncelerini dile getirdiler,
Okul Müdürü Lokman Yıldız, savaştan en çok çocukların etkilendiğini dile getirerek, oyuncak kampanyasının onların yüzünde gülümseme olacağını belirtti ve kampanyanın öncüsü olan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’e plaket takdim etti. Hilmi Türkmen, savaşın mağdur ettiği insanlara yardım etmenin bir insanlık görevi olduğunu vurguladı ve muhacirlere yardım etmenin dinimizin bir gereği olduğuna dikkat çekti.
 
Okul öğrencileri de mektuplarıyla ve şiirleriyle Suriyeli Çocuklara olan duygularını ifade etme fırsatı buldular.
 
Öğrenciler ve yetişkinler için büyük bir duyarlılık uyandıran bu kampanya kapsamında toplanan oyuncaklar 23 Nisan Çocuk Bayramında, Şanlıurfa’da hayatlarını zorlukla idame ettiren Suriyeli Çocuklara armağan edilecek.