10 Bin Öğrenci Çanakkale Şehitliği’ni Gezdi

Hürriyet - 13 Mayıs, 2015

Üsküdar Belediyesi Çanakkale Zaferi’nin 100’üncü yılında 10 bin öğrenciyi Çanakkale’ye götürdü. Arıburnu, Seddülbahir, Conkbayırı gibi Çanakkale savaşının önemli bölgelerini gezen gençler rehberlerden bilgi aldı.
Üsküdar Belediyesi 10 bin öğrenciyi Çanakkale’ye götürdü. 120 araç filosuyla, Harem Otogarı’ndan yola çıkan arabalar sabah saatlerinde Çanakkale’ye vardı. Çanakkale’de Çanakkale şehitlerinin her sabah içtiği buğday çorbasını içen öğrenci grubu sonrasında rehberler eşliğinde Çanakkale savaşının önemli cephelerini gezdi. Rehberlerden Çanakkale şehitlerinin bu ülke için yapmış oldukları fedakarlıkları dinleyen öğrenciler duygusal anlar yaşadı.
Çanakkale Şehitliği’ni ziyaret etmiş olmaktan dolayı mutlu olduğunu belirten Dilara Tüysüz, “Çanakkale gerçekten çok duygusal olduğumuz, tarihimizi tanıdığımız bir yer. Gerçekten çok güzel bir organizasyon olmuş” diye konuştu.
Çanakkale şehitliğini ziyaret etmiş olmanın kendisini duygulandırdığını belirten Dilara Dursun ise “Benim için ecdadımızın fethettiği yerleri görmek beni gururlandırdı. Böyle bir Üsküdar böyle bir etkinliğe ev sahipliği yaptığı için Üsküdar Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum” dedi.