İyi ki Üsküdar var!

HEKİMBAŞI GEÇİCİ HAYVAN REHABİLİTASYON MERKEZİ

Hayvan Rehabilitasyon merkezleri genellikle sokakta yetişmiş, kayıp olmuş ya da sahipleri tarafından dışlanmış, hasta, yaralı ve diğer sıkıntılara maruz kalan hayvanlara sığınacak geçici bir yer sağlamak için, genellikle hayvan hakları savunucularının ve hayvan severlerin desteğiyle, yerel yönetimler tarafından kurulan yerlerdir. Çoğunlukla kedi ve köpeklere ev sahipliği yaparlar. Üsküdar Hayvan Rehabilitasyon Merkezi tavuklar, çeşitli kuşlar, tavşanlar, kaz ve diğer hayvanlara da ev sahipliği yapmaktadır.

Merkezimizde 2 anneli yavrulu köpek alanı, 2 hasta köpek alanı, 1 karantina alanı ve 15 rehabilite edilecek yaşlı ve ihtiyaç sahibi köpeklerin  bulunduğu alan olmak üzere 20 köpek bakım alanı, saldırgan, kuduz şüpheli hayvanların tutulduğu 10 tekli kafes alanı, hasta, yaralı ve sakat kedilerin tedavilerinin yapıldığı 8 anneli yavru, 22 adet tekli kedi barınma alanı, kanatlı hayvan ve tavşanların barındığı kümes alanı bulunmaktadır. Merkezimizde 2 Veteriner Hekim, 1 Veteriner Tekniker 5 veteriner destek personeli çalışmaktadır. Merkezimizde  aynı anda 2 ameliyat yapılan ameliyathane alanı mevcuttur.

Merkezimiz tedavi ve rehabilitasyon amaçlı hayvanları alır tedavilerinin bitişiyle beraber kanunlar çerçevesinde gerekli geri dönüşü sağlar. Kuduz, karantina veya ısırma yapan hayvanların durumları için, kanun ve yönetmelikler doğrultusunda hareket edilir.

Merkezimizde kedi için uzun süreli kalma yeri yoktur. Kediler için sadece hasta, yaralı bakım ve tedavi hizmeti verilmektedir.

Merkezimiz sabah 10.00 – 16.00 arasında faaliyet göstermekte olup, gün boyu hayvan ekiplerimiz ihtiyaç sahibi hayvanları tedavi amaçlı buraya getirmektedir. Cumartesi – Pazar günü veteriner hekim bulunmaktadır. Merkezimizin ziyaret saatleri 10.00-16.00 arasındadır.