Gönül Gönüle Güzelleşiyor Üsküdar!

Yıllardır yanınızda, sokağınızda, gönlünüzdeyiz. Bu güzel ülkenin en müstesna şehrinde, iyilikle, güzellikle,
dayanışma ile yükselen bir bayrak gibiyiz. Biz Üsküdar’ız...

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın belediye başkanlığı ile başlayan ve İstanbul’la yükselip bütün Türkiye’yi kapsayan yerel yönetim devrimi, ülkemizdeki bütün belediyeler için yüksek bir hizmet çıtası haline geldi.
Millet odaklı, hizmet esaslı, şeffaf, şehri ve sakinlerini maddi ve manevi açılardan geliştiren, değerlere saygılı
bu belediyecilik anlayışı 2021 yılında da güncelliğini koruyor. Hepimiz bu vizyonu, ürettiğimiz kalıcı değerlerle
zenginleştirmeye çalışıyoruz.

Üsküdar bu vizyonunun vitrin şehirlerinden biri oldu. Altyapıdan eğitime, sosyal hizmetlerden spora, şehircilikten kültür ve sanata birçok alanda Türkiye’ye örnek olmuş çözüm ve eserlerimizle huzurunuzdayız. Her geçen gün hayatı kolaylaştıran projelerle çehresi değişen, büyüyen ama tarihi kimliği ve ruhu aynı kalan Üsküdar, Türkiye’nin şehircilik tarihinde örnek bir merkez oldu. Çünkü biz attığımız her imzada, tamamladığımız her projede tek bir ilkenin peşinden gidiyoruz ve şöyle diyoruz: Sorunlarımıza kalıcı bir çözüm bulalım ve bunu Üsküdar’a yakışan bir güzellikte yapalım. Sizlerin teveccühüne karşılığını vermek için seçildiğimiz günden beri önemli eserlere imza attık.

Üsküdar yeni meydanlar kazandı, okullaşma oranında büyük bir artış sağladık, şehrimize yeni sağlık kurumları kazandırdık. Sosyal hizmet anlayışımız ile Türkiye’den ve dünyadan birçok ödül kazandık. Başta çocuk, genç, yaşlı, engelli ve ihtiyaç sahipleri olmak üzere bütün hemşehrilerimizi kapsayan sosyal çözümlerimiz şimdiden Türkiye’nin yerel yönetim hafızasının birer parçası oldular.

Üsküdarlıların ve 80 milyon olarak hepimizin vergileri ve desteği ile ürettiğimiz bu eserlerimizin altına milletimiz adına attığımız imzamızla onur duyuyoruz.

Tüm dünyayı sarsan ve 2020’yi tarihe salgın yılı olarak kaydeden Koronavirüs’ün olumsuz etkilerini sizlere hissettirmemek için var gücümüzle çalışmaya devam edecek, gelecek yıllarda da yeni eserlerimizle, kesintisiz hizmetlerimiz ve hayatınızı kolaylaştıran çözümlerle sizlerin huzurunuzda olacağız.

İyi ki Üsküdar var!

Hilmi TÜRKMEN

Belediye Başkanı

 

Pdf olarak indirmek için tıklayınız.