5 YILDA 5 YILDIZLI ESERLER

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde sizlerin tercihiyle seçilmiş, 3 Nisan günü mazbatamızı alarak göreve başlamıştık. O gün yaptığım açıklamada ise sizlere şöyle seslenmiştim: “Bugünden itibaren tüm Üsküdarlıların belediye başkanı olarak önümüzdeki 5 yıl hizmet vereceğiz. Bu hizmet anlayışımızda, Üsküdar'ın tarihi dokusunu, kültürel zenginliğini asla tahrip etmeden, ona yakışır ve ona yaraşır, her hizmetimizde insanı öne çıkararak, hizmetimizi birlikte gerçekleştireceğiz. Seçim öncesi verdiğimiz sözler ve vaatlerin sonuna kadar arkasındayız.”

Geçen 5 yıl boyunca, bu ilk açıklamama sadık kaldım ve şimdi huzurunuza yeniden aday olarak çıkmanın mutluğunu yaşıyorum. Sizlerin desteği, partimizin tercihi, ekibimin özverili çalışmaları, belediye çalışanlarımızın gayretleri birleşince neleri başarabildiğimizi hep beraber gördük. 

“Üsküdar aşkıyla” çıktığımız yolda geçen 5 yılda yorulmadan çalıştık. Türkiye’de ve dünya yerel yönetim çevrelerinde konuşulan projelere imza attık. Önce kronikleşmiş, 30 yıllık imar ve arsa sorunlarını çözmekle başladık. Altyapıdan eğitime, şehircilikten kültüre, sosyal hizmetlerden sağlığa her alanda kalıcı çözümler sunduk. Üsküdar’ın geleceğini, geleceğin Üsküdarlılarını düşünerek hareket ettik. 

Dolu dolu geçen bu ilk beş yılımızda verdiğimiz bütün sözlerimizi tuttuk. Ayrıca bunlarla yetinmeyip sözlerimizi de aşarak Üsküdar’a yepyeni hizmetler sunduk. Çünkü Üsküdar hep daha fazlasını hak eden bir şehir. Bu yüzden geldiğimiz nokta Üsküdarımız için yeterli değil. Üsküdar için yapılacak daha çok iş var. Üsküdar bizim büyük sevdamız ve sevdası olan uyumaz. Dün ve bugün olduğu gibi yarın da Üsküdar’ı düşünmeye, Üsküdar’ı yaşamaya devam edeceğiz. İkinci beş yılımızda da bu çözüm, hizmet ve icraat zincirimize yeni halkalar ekleyeceğiz. Bizim için en gerçekçi anket, en gerçek seçim sonucu yüzlerinizdeki tebessüm. 

Gönlümüzü ve aklımızı birlikte kullanarak sizlere yakışır bir belediyecilik bizim en büyük vaadimizdi. Bunu başardık. İkinci beş yılımızda da inşallah Üsküdar aşkıyla çalışmaya, üretmeye, paylaşmaya devam edeceğiz

Hilmi TÜRKMEN

Üsküdar Belediye Başkanı

Yayını PDF olarak indirmek için tıklayınız.