ÜSKÜDAR BELEDİYESİ'NİN DESTEKLERİYLE 100'DEN FAZLA STK TERÖRE KARŞI BİRLİK MESAJI VERDİ

Üsküdar Belediyesi’nin destekleriyle Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanlığı terör olaylarına karşı 100’a yakın sivil toplum kuruluşunu davet ettiği birlik ve beraberlik gecesi düzenledi.

Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanlığı, Üsküdar Belediyesi’nin desteğiyle son günlerde artan terör olaylarına ortak tepki koymak ve insanları birlik ve beraberliğe çağırmak amacıyla Üsküdar Boğaziçi Yaşam Merkezi’nde 100’e yakın sivil toplum kuruluşun davet edildiği, “Bu sofrada kardeşlik var” sloganıyla “Büyük Türkiye için Birlikte Türkiye” adlı program düzenledi. Programa Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi TÜRKMEN, Alperen Ocakları Mütevelli Heyeti Başkanı Ahmet Yelis, Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Kürşan Mican, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Türkan Öztürk ile başta Doğu ve Güneydoğu Anadolu illerinin  federasyonları olmak üzere Karadeniz, İç Anadolu dernekler federasyonları ile Roman federasyonları ve Alevi federasyonları temsilcileri katıldı.

Program, Kuran-ı Kerim okunmasıyla başladı. Kuran tilaveti sonrasında söz alan Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican, insanları birlik ve beraberlik içinde olmaya davet ederek, “Millet olarak dil, din, ırk, mezhep, düşünce, kültür ayrımcılığı yapmadan bir ve beraber güçlü olmalıyız” dedi.

"Her zamankinden çok birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var."

Gecenin düzenlenmesine katkı sunan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi TÜRKMEN, hainliklerin, alçaklıkların, kalleşliklerin en son aşamasının yaşandığını kaydederek, “Sözün bittiği yerdeyiz. Ülkemize, milletimize ve huzurumuza karşı topyekün savaş ve saldırı devam etmektedir. En kalleşi siyasi savaş mı dersiniz, terörizm mi dersiniz, ekonomik saldırı ve çökertme planı mı dersiniz. Hepsinin en alçağını en haince olanını yaşıyoruz. Her zamankinden fazla kardeşliğe ihtiyacımız var. Her zamankinden çok birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Her zamankinden çok birbirimizi amasız ancaksız sevmeye ihtiyacımız var. Her birimizin dünya görüşü farklı olabilir. Siyasi görüşleri farklı olabilir. Bu farklılıkları saymaya bu farklılıklar altında ayrıştırma yapmaya asla tahammülümüz yok. Zaman birbirimize ayrı gayrı bakma zamanı değil” ifadelerini kullandı.  

Program sonunda etkinliğe katkı sunan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi TÜRKMEN'e plaket takdim edildi.