SELAMİ ALİ MAHALLESİ’NE DEV SOSYAL TESİS

Üsküdar Belediyesi tarafından Selami Ali Mahallesi’nde yapılacak olan ve içerisinde  kapalı spor salonu, düğün salonu, otoparkı bulunan Selami Ali Sosyal Tesisleri’nin temel atma töreni gerçekleştirildi.

 

Temel atma törenine Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar Amatör Spor Kulüpleri Birlik Başkanı Mustafa Gürlü ve çok sayıda Üsküdarlı katıldı.

Törende konuşan Başkan Türkmen, “Bizler Üsküdar Belediyesi olarak yollar yapıyoruz, parklar yapıyoruz, okullar yapıyoruz, halı sahalar yapıyoruz ama doğrusu en güzel en anlamlı ve en acil ihtiyaçlarımız olacak olan sosyal tesisin, spor salonunun, düğün salonunun ve otoparkın temelini atıyoruz. Üsküdarımızın her mahallesinde o mahallenin ihtiyaçlarına göre projeler gerçekleştirdik. Bu projemiz çok özel, İstanbul’da Türkiye’de böyle özgün proje yok. Bu güzel projemizi inşallah 4-5 ay gibi kısa bir sürede tamamlayacağız. Bu projemizin içerisinde, çok güzel bir kapalı spor tesisi, otopark ve Roman kardeşlerimiz için olmazsa olmaz düğün salonu olacak. Hayırlı uğurlu olsun. Roman kardeşlerimiz artık sokakta düğün yapmak zorunda kalmayacak. İstedikleri gibi düğünlerini yapacaklar. Aynı zamanda bu mahallemiz 15 Temmuz gazisidir. Bu yüzden mahallemize anıt yapacağız. Bu güzel mahallemiz her geçen gün daha da güzelleşiyor ve bu devam edecek. Bizler Üsküdar’da çok güzel hizmetlere ara vermeden devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

Konuşmanın ardından sosyal tesisin temeli atıldı.