MERHUM MUHSİN YAZICIOĞLU'NUN İSMİ SPOR SALONUNA VERİLDİ

Üsküdar Belediyesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yaptırılan Muhsin Yazıcıoğlu Spor Salonu düzenlenen törenle açıldı.

Üsküdar Belediyesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapımı tamamlanan ve Büyük Birlik Partisi’nin Merhum   Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun adının verildiği spor salonu törenle açıldı. Üsküdar Ünalan Mahallesi’nde yaptırılan içinde çok sayıda spor alanı için bölümler bulunan spor salonunun açılışına Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Ekrem Erdem, AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müşaviri Ömer Faruk Terzi, Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Yelis ile çok sayıda davetli katıldı.

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan açılışta konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, "Bugün bizim için çok özel bir gün. Bir taraftan Üsküdar’a yeni bir eser yeni bir hizmet kazandırırken bundan daha önemlisi Türk siyasi tarihinin en önemli isimlerinden birisi bu milletin aziz evladı merhum şehidimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun adının Üsküdar’da bu güzel tesisimizde yaşatılması adına bu tesisimize verilmesinin mutluluğunu yaşıyoruz. dedi.

Spor salonunun özelliklerini anlatan Başkan Türkmen, “Şu anda açılışını yapmakta olduğumuz bu güzel tesisimiz Muhsin Yazıcıoğlu Spor Salonumuz, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın Üsküdarımıza bir armağanıdır. Bu tesis yaklaşık 5 bin metre karelik bir arsa üzerine inşa edildi. Toplamda 15 bin metrekarelik bir kapalı alanı olan, içinde gençlerin her türlü spor yapabileceği muazzam bir spor salonu olmuştur." diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Muhsin Yazıcıoğlu Spor Salonu protokol üyeleri tarafından açıldı.