KÜPLÜCE CENNET CAMİİ’NİN TEMELİ ATILDI

Üsküdar Belediyesi ve hayırseverlerin desteği ile yapımı tamamlanacak olan Küplüce Cennet Camii’nin temeli dualarla atıldı.

Temel atma törenine Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar İlçe Müftüsü Mehmet Vefa Özdemir, muhtarlar ve Küplüce Mahallesi sakinleri katıldı. Temel atma töreni İhsaniye Camii imamı Saffet Çalış’ın okuduğu Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Törende konuşan Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Allah’a şükürler olsun, bu güzel günde güzel bir camimizin temelini atmak için bir aradayız. Üsküdarımız her geçen gün bir taraftan tarihe sahip çıkma hem de gelecek kuşaklara yeni eserler bırakma anlayışıyla adeta bir şantiye alanına dönüştü. Bizler Üsküdar Belediyesi olarak, camileri, okulları, parkları ve nice birbirinden güzel projeleri hayata geçiriyoruz. Küplüce Mahallemiz, Üsküdarımızın en güzel mahallerinden birisi. Allah nasip ederse bu mahallemizde bulunan Şeyh Nevruz Camii’nin de restorasyonuna başlayacağız. Aynı zamanda Saray Camii’ni de yıkıp yeniden yapacağız. Bunun da müjdesini buradan vermiş olalım. Küplüce Cennet Camii 2 bin kişilik bir cami olacak. Bu camimiz çok özel bir cami olacak. Allah nasip ederse gelecek yıl ramazan ayında tamamlamayı hedefliyoruz. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

 

Üsküdar İlçe Müftüsü Mehmet Vefa Özdemir’in okuduğu duanın ardından caminin temeli atıldı.