Haberler

A- A A+
"BÖYLE BİR TESİSİN DEĞİL ÜSKÜDAR'DA İSTANBUL'DA BENZERİ YOK"
"BÖYLE BİR TESİSİN DEĞİL ÜSKÜDAR'DA İSTANBUL'DA BENZERİ YOK"

Üsküdar Belediyesi, Kirazlıtepe’de içinde 250 araçlık otopark, 30 bin kişilik yemek yapılabilen mutfak, park ve sosyal tesis bulunan 7 bin metre karelik Şenol Güneş Parkı’nı hizmete açtı.

25.03.2017
BAŞKAN TÜRKMEN HEM TAKSİ DURAĞINI AÇTI HEM DE MÜJDEYİ VERDİ
BAŞKAN TÜRKMEN HEM TAKSİ DURAĞINI AÇTI HEM DE MÜJDEYİ VERDİ

Üsküdar Belediyesi tarafından Üsküdar ilçe sınırları içerisinde bulunan taksi durakları yenilenmeye devam ediyor. Yenilenme çalışması tamamlanan Beylerbeyi Taksi Durağı’nın açılışı Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in katılımıyla hizmete açıldı.

23.03.2017
KUZGUNCUK BİRLİK TAKSİ DURAĞI HİZMETE AÇILDI
KUZGUNCUK BİRLİK TAKSİ DURAĞI HİZMETE AÇILDI

Üsküdar Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan “Kuzguncuk Birlik Taksi Durağı”nın açılışı Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in katıldığı törenle gerçekleştirildi. Törene Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Halit Hızır, İstanbul Taksiciler ve Esnaf Odası Başkanı Yahya Uğur ve çok sayıda Üsküdarlı katıldı.

22.03.2017
ÜSKÜDAR'IN ANNELERİ “ANNE BEBEK ŞENLİĞİ”NDE BULUŞTU
ÜSKÜDAR’IN ANNELERİ “ANNE BEBEK ŞENLİĞİ”NDE BULUŞTU

Üsküdar Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Üsküdar’da yaşayan annelere anne ve bebek sağlığı hakkında bilgi vermek amacıyla organize edilen “Anne Bebek Şenliği” Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

22.03.2017
FERAH MAHALLESİ MUHTARLIĞI HİZMETE AÇILDI
FERAH MAHALLESİ MUHTARLIĞI HİZMETE AÇILDI

Üsküdar Belediyesi tarafından yenilenen Ferah Mahallesi Muhtarlığı Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in katıldığı törenle Ferah Mahallesi sakinlerinin hizmetine açıldı.

21.03.2017
DOWN SEMDROMLULAR GÜNÜ TEBESSÜM KAHVESİ'NDE KUTLANDI
DOWN SEMDROMLULAR GÜNÜ TEBESSÜM KAHVESİ’NDE KUTLANDI

Üsküdar Belediyesi, Down Sendromlu çocukların çalışması amacıyla 1 yıl önce açtığı Tebessüm Kahvesi’nde 21 Mart Dünya Down Sendromlular Farkındalık Günü ile ilgili etkinlik düzenledi.

21.03.2017
ARNAVUTLUK'UN TÜM BELEDİYE BAŞKANLARI ÜSKÜDAR'I ZİYARET ETTİ
ARNAVUTLUK'UN TÜM BELEDİYE BAŞKANLARI ÜSKÜDAR'I ZİYARET ETTİ

Arnavutluk’ta bulunan 19 önemli şehrin Belediye Başkan ve Yardımcıları Üsküdar'ı ve Başkan Hilmi Türkmen’i ziyaret etti.

20.03.2017
ŞEMSİ SİVASİ MESCİDİ'NİN TEMELLERİ ATILDI
ŞEMSİ SİVASİ MESCİDİ’NİN TEMELLERİ ATILDI

Üsküdar Belediyesi, Üsküdar’a yeni camiler kazandırmaya devam ediyor. Üsküdar Belediyesi ve hayırseverlerin katkılarıyla Kısıklı Mahallesi’nde yapılacak olan Şemsi Sivasi Mescidi’nin temel atma töreni dualarla gerçekleştirildi.

19.03.2017
ANADOLU'NUN LEZZETLERİ ÜSKÜDAR'DA BİR ARAYA GELDİ
ANADOLU’NUN LEZZETLERİ ÜSKÜDAR’DA BİR ARAYA GELDİ

Üsküdar Belediyesi ve Rize Dernekler Federasyonu (RİDEF) iş birliği ile ‘’Gönül Köprüsü ve Kardeşlik’’ temasıyla düzenlenen ‘’Yöresel Tatlar Ve Kültür Festivali’’nin açılışı gerçekleştirildi.

17.03.2017
ÜSKÜDAR'DA BİR CAMİNİN DAHA TEMELLERİ ATILDI
ÜSKÜDAR’DA BİR CAMİNİN DAHA TEMELLERİ ATILDI

Üsküdar Belediyesi ve hayırseverler desteğiyle Üsküdar Burhaniye Mahallesi’nde yapılacak olan Hacı Harun Ekşi Camii’nin temel atma töreni gerçekleştirildi.

17.03.2017
ÇANAKKALE'DE DESTAN YAZAN ŞEHİTLERİMİZ İÇİN MEVLİD OKUTULDU
ÇANAKKALE’DE DESTAN YAZAN ŞEHİTLERİMİZ İÇİN MEVLİD OKUTULDU

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 102’inci yıl dönümü sebebiyle Üsküdar Belediyesi ve Üsküdar Müftülüğü iş birliği ile “Çanakkale’de Destan Yazan Şehitlerimizi Mevlid Programı İle Anıyoruz” isimli mevlid programı düzenlendi.

16.03.2017
MUSTAFA ŞENTOP CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİNİ ANLATTI
MUSTAFA ŞENTOP CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİNİ ANLATTI

Üsküdar Belediyesi ve Hedef Platformu iş birliği ile referandum öncesi oylanacak anayasa ile ilgili bilgi vermek amacıyla Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Kazanımları” isimli panel düzenlendi. 

15.03.2017
YENİLENEN KISIKLI MUHTARLIĞI HİZMETE AÇILDI
YENİLENEN KISIKLI MUHTARLIĞI HİZMETE AÇILDI

Üsküdar Belediyesi, ilçe sınırları içinde bulunan muhtarlık binalarını yenileme çalışmalarına devam ediyor. Son olarak yenilenen Kısıklı Mahallesi Muhtarlığı’nın açılışı Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in katıldığı törenle gerçekleştirildi.

14.03.2017
GENÇ GİRİŞİMCİLER SERTİFİKALARINI ALDI
GENÇ GİRİŞİMCİLER SERTİFİKALARINI ALDI

Üsküdar Belediyesi, girişimcilik ve istihdamı destelemek amacıyla Girişimcilik Haftası kapsamında “Girişimcilik Haftası Programı” düzenledi.

14.03.2017
ÜSKÜDAR BELEDİYESİ'NDEN ÇEVRECİ ÖĞRENCİLERE DESTEK
ÜSKÜDAR BELEDİYESİ’NDEN ÇEVRECİ ÖĞRENCİLERE DESTEK

Üsküdar Ata Ortaokulu öğrencilerinin, doğa sevgisi ve doğayı sahiplenme, koruma duygusunu pekiştirme ve kızartmalık atık yağların geri kazandırılması amacıyla  “Atık Yağları Geri Dönüşüme Kazandıralım, Denizlerin Burnunu Kapatmayalım” sloganıyla başlattığı “Kızartmalık Atık Yağları Toplama” projesine Üsküdar Belediyesi büyük destek verdi.

13.03.2017
''2. İSLAMCI DERGİLER SEMPOZYUMU'' ÜSKÜDAR'DA GERÇEKLEŞTİ
''2. İSLAMCI DERGİLER SEMPOZYUMU'' ÜSKÜDAR'DA GERÇEKLEŞTİ

İlmi Etüdler Derneği (İLEM) tarafından başlatılan İslamcı Dergiler Projesi'nin ikinci aşaması “1960 öncesinde İslamcılık düşüncesi ve dergileri” konulu araştırmaların paylaşılacağı “2. İslamcı Dergiler Sempozyumu” Üsküdar Belediyesi’nin katkılarıyla başladı.

 

11.03.2017
HATTAT HASAN ÇELEBİ CAMİİ'NİN TEMELİ DUALARLA ATILDI
HATTAT HASAN ÇELEBİ CAMİİ’NİN TEMELİ DUALARLA ATILDI

Üsküdar Belediyesi ve hayırseverler tarafından Üsküdar Güzeltepe Mahallesi’nde yaptırılacak olan Hattat Hasan Çelebi Camii’nin temel atma töreni gerçekleştirildi.

11.03.2017
İŞTE ÜSKÜDAR'IN “İSTİKLAL MARŞI”NI EN GÜZEL OKUYAN ÖĞRENCİLERİ
İŞTE ÜSKÜDAR’IN “İSTİKLAL MARŞI”NI EN GÜZEL OKUYAN ÖĞRENCİLERİ

İstiklal Marşı’nın kabulünün 96. yıl dönümü sebebiyle Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen “İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma” yarışmasının finali gerçekleştirildi.

10.03.2017
"DEĞER SENSİN" PROJESİ İLK MEYVELERİNİ VERMEYE BAŞLADI
"DEĞER SENSİN" PROJESİ İLK MEYVELERİNİ VERMEYE BAŞLADI

Üsküdar’da alkol ve madde bağımlısı gençler ve aileleriyle psikososyal çalışmalar yapılarak bölgede bağımlılıkla mücadele edilmesi amacıyla Üsküdar Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘’Değer Sensin’’ projesi kapsamında 7 haftadır devam eden "Sigara, alkol ve madde bağımlılığı" (SAMBA) eğitim programına düzenli olarak katılan 13 aileye katılım belgesi takdim edildi.

09.03.2017
BAŞKAN TÜRKMEN “8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ”NDE KADINLARA ÇİÇEK DAĞITTI
BAŞKAN TÜRKMEN “8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ”NDE KADINLARA ÇİÇEK DAĞITTI

Üsküdar Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü unutmadı, Üsküdar’da kadınlara çiçek dağıtımı yaptı.

08.03.2017
Geri Dön