ÜSKÜDAR ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ YENİ DÖNEM KAYITLARI BAŞLIYOR!

A- A A+

2012 yılından bu yana Üsküdar Belediyesi ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi işbirliğinde üstün yetenekli öğrencilere eğitim ve danışmanlık hizmeti veren Üsküdar Çocuk Üniversitesi’nde 2016-2017 dönemi kayıtları başlıyor!
Üsküdar Çocuk Üniversitesi; Üsküdar’da ikamet eden veya Üsküdar’da eğitim gören 8-12 yaş grubundaki üstün potansiyelli çocuklara, üniversite ile etkileşim içerisinde, yaparak, yaşayarak ve eğlenerek öğretmeyi hedeflemektedir. Bilimsel ve eleştirel düşünme, sorgulama, sorun çözme gibi temel yaşam becerilerini kazandırma; zekâ seviyeleri, yetenek ve ilgileri doğrultusunda üstün yetenekli çocukların gelişimlerine katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

Üstün potansiyelli çocuklarımıza yıllar süren uzun soluklu ve ücretsiz eğitim desteği vermek amacıyla hayata geçirilen Üsküdar Çocuk Üniversitesi, bu yönüyle ülkemiz için ilk ve örnek bir model olmaktadır. YÖK onaylı ilk ve tek Çocuk Üniversitesi olma özelliğini taşıyan üniversitemiz, ülkemizin sahip olduğu en önemli insan kaynağı olan üstün zekalı ve ya üstün yetenekli çocukların belirlenmesi, eğitilmesi ve istihdamı açısından önemli bir misyon barındırmaktadır. Bu hususta, Dünya’nın en gelişmiş ülke ve uygulamaları incelenerek, modern bir eğitim müfredatı oluşturulmuş ve nitelikli bir eğitim kadrosuyla 2012 yılından bugüne, ülkemizin kalkınması ve ilerlemesi açısından önem taşıyan üstün yetenekli çocuklarımıza yönelik hizmet vermekteyiz.

2016-2017 Eğitim Öğretim Dönemi’nde de üstün yetenekli öğrencilere eğitim, rehberlik ve danışmanlık hizmetleri sağlayacak olan Üsküdar Çocuk Üniversitesi ön kayıtları 23 Mayıs 2016 itibarıyla başlayacaktır. 30 Haziran 2016 Cuma günü tamamlanacak olan ön kayıtlar için kriterler şöyle belirlenmiştir:

•    2016-2017 Eğitim Öğretim Dönemi’nde 2. 3. veya 4. sınıf öğrencisi olmak.
•    Üsküdar sınırları içerisinde ikamet ediyor veya eğitim görüyor olmak. 
•    Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde hizmet vermekte olan Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM)’de öğrenci olmamak.

Üsküdar Çocuk Üniversitesi bünyesinde eğitim, rehberlik ve danışmanlık hizmetlerinden yararlanmak üzere ön kayıt yapan öğrencilerin devlet hastaneleri, Rehberlik ve Araştırma Merkezleri (RAM) ya da üniversitemiz bünyesinde WISC-R Zeka Testi’ne tabi tutularak 130 ve üzeri alması gerekmektedir. Ön kayıtlar 23 Mayıs-30 Haziran 2016 tarihleri arasında Üsküdar Çocuk Üniversitesi Korkut Özal Kampüsü’nde yapılacaktır. Yeterli şartları sağlayarak üniversitemize ön kayıt yapan öğrenciler, üniversite yönetimi ve rehberlik uzmanlarımızın değerlendirmeleriyle kesin kayıt olma hakkını kazanacaklardır. 

İletişim:
Üsküdar Çocuk Üniversitesi Korkut Özal Kampüsü 
Altunizade Mah. Yaylalı Sok. No:25 – Üsküdar/İstanbul 
Tel: 0216 325 72 79 Cep Telefonu: 0 549 786 52 90

Geri Dön