ÜCRETSİZ TEOG KURSLARI BAŞLIYOR!

A- A A+

Üsküdar Belediyesi’ne bağlı Bilgi Evleri ve Çocuk Akademileri, ücretsiz TEOG kurslarına yeni eğitim yılında da devam edecek. 8. sınıfa geçen öğrenciler, Haziran ayı boyunca kendilerine en yakın bilgi evi ya da çocuk akademilerinden kayıt yaptırabilecek. Kayıtlar 6 Haziran’da başlıyor.
TEOG sınavlarına hazırlıkta uzman öğretmenler tarafından ücretsiz olarak verilen dersler ve rehberlik hizmetlerinden geçtiğimiz yıl;  1100’ü aşkın öğrenci faydalandı. Öğrenciler kitap okuma, el sanatları, akıl oyunları gibi faaliyetlerle de derslerin yorgunluğunu atma fırsatı yakaladılar.

PASTA-BÖREK DE BİZDEN

Okuldan, geç saatlerde çıkıp kursa katılmak üzere bilgi evlerine ve akademilere gelen öğrencilere akşamları çay, börek ve kurabiye servisi yapılarak kendilerini evlerinde gibi hissetmelerine yardımcı olunurken öğretmenler, öğrenciler ve veliler bir aile birlikteliği ile TEOG sınavlarına hazırlanma imkanını elde etti.

TEOG kurslarına devam eden öğrenciler konser, piknik, gezi, yarışma ve kamp faaliyetleri gibi etkinliklere katılarak sınavlara hazırlanırken aynı zamanda sosyal yönden gelişme fırsatı buldular.

BU YIL Kİ BAŞARILARIMIZ

Üsküdar Belediyesi Bilgi Evleri ve Çocuk Akademileri 1. TEOG sınavında; Türkçede 19, Matematikte 15, İngilizcede 33, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinde 42, Fen ve Teknoloji dersinde 14, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinde ise 146 Türkiye birincisi çıkararak ülke genelinde büyük bir başarıya imza attı.

 

Geri Dön