TOPLUM İÇİN ŞEHİR (CİTİES-4-PEOPLE) PROJESİ İLE BULUNAN FİKİRLERİ OYLAYIN!

Toplum için Şehir (Cities-4-People) Projesi ile bulunan fikirleri oylayın!

Toplum için Şehirler Projesinin amacı  ‘Akıllı Yeşil ve Entegre Ulaşım’ konusunda yeni yöntemler geliştirmektir. Proje Haziran 2017 tarihinde başlamış ve Haziran 2020 tarihinde son bulacaktır (3 yıl). Proje kapsamında şuana kadar “Katılımcı Çalışma” yöntemi takip edilerek, yetkili kurumlar ve kullanıcılarla birlikte anket, çalıştay ve saha çalışmaları düzenlenmiştir. Bu çalışmalar sonucunda bulunan çözümlerden biri “pilot uygulama olarak” projenin ilerleyen aşamalarında hayata geçirilecektir.

Vatandaş ve uzmanlarla birlikte ortaya çıkarılan çözüm fikirlerini aşağıdaki linke tıklayarak görebilir, oylayabilir ve yorum bırakabilirsiniz. Siteye giriş sırasında kayıt yapmak istemiyorsanız Anonim Kullanıcı olarak oylamaya devam edebilirsiniz. Lütfen en beğendiğiniz 3 fikir için olumlu ve en kötü bulduğunuz 3 fikir için de olumsuz oy kullanınız. Oylarınız fikirlerin değerlendirilmesine katkıda bulunacaktır.  

Anket için buraya tıklayınız

Cities-4-People (Toplum için Şehirler) Projesi Nedir?

Üsküdar Belediyesi’nin ortak olduğu, Toplum için Şehir (Cities-4-People) Projesi, Haziran 2017 tarihinde 5 farklı ülkeden (İngiltere, Belçika, Hollanda, Yunanistan ve Türkiye) bir yerel kamu kurumu ve bir Ar-Ge kurumu olmak üzere 13 ortağın katılımı ile uygulanmaya başladı. Proje, Avrupa Birliği UFUK 2020 Hibe Programı kapsamında onay alan ulaşım sistemleri üzerine bir Ar-Ge projesidir.  Projenin ana teması her kurumun kamu adına hareketlilik ve ulaşım konularında yaşanan sıkıntıları tespit etmesi ve çözüm aramasıdır.

Avrupa Birliği UFUK 2020 Hibe Programı, Avrupa Birliği'nin bilimsel ve uygulamalı araştırma, geliştirme ve inovasyon projelerine destek olur. Program, bilim, teknoloji ve politika uygulamalarının uyumlaştırılmasını, Avrupa’nın araştırma ve teknoloji geliştirme kapasitesini güçlendirmeyi, üniversite-sanayi işbirliğini teşvik etmeyi, AB ülkeleri, aday ülkeleri ve işbirliği yaptığı ülkelerle farklı alanlarda işbirliğini geliştirmeyi amaçlar. 

Proje hakkında daha detaylı bilgi için; www.cities4people.eu