Proje Detay
Projelerimiz
Mahalle :
http://www.uskudar.bel.tr/tr-TR/hizmet/projeler/Proje%20Videolar/Parklar.flv

Parklar


​Üsküdar Belediyesi, beton yığınları arasına sıkışmış yaşam alanlarını, yaşanılır hale getirmek için adeta seferberlik ilan ederek, ilçedeki yeşil anlar ve parkların sayısını arttırdı. Yapılan çalışmalarla hem ilçeye yeni yeşil alanlar kazandırıldı, hem de mevcut yeşil alanların korunması, düzenlemesi ve yenilenmesini sağlandı. Daha önce kişi başına düşen aktif yeşil alan miktarı 5 m2 iken 2004-2008 yılları arasında yapılan işgallerden arındırma çalışmaları neticesinde bu rakam 5.8 m2'ye yükseltilmiştir. Üsküdar'da aktif ve pasif yeşil alan toplamı 4.631.544 m2 olup kişi başına toplam 8.5 m2 yeşil alan düşmektedir.

5 Yılda 97 Yeni Park
İstanbul'un en güzel ve en büyük parkları Üsküdar'da? Oyun alanları, dinlenme yerleri ve yürüyüş parkurları ile Üsküdar parkları; hem bakımlı hem de fonksiyonel. Parklarımız dinlenmek için de, spor yapmak için de ideal.
5 yılda hizmete giren 97 parkımız; sadece dinlenmek için değil, aynı zamanda çocuklarımıza oyun alanı, büyüklerimize spor merkezi imkanı sunuyor. Yenilenen oyun grupları, ilk kez yerleştirilen fitness spor grupları ile parklarımız bir buluşma noktası olmuştur. Parklarımız artık ailece gidilen, aynı zamanda arkadaş toplantılarının yapıldığı mekanlar olmuştur.
Üsküdarlı'nın sağlıklı yaşam için yeni bir fırsatı da parklarımızda yer alan spor alanlarıdır. Üsküdar parkları için bu dönem uygulamaya başladığımız fitness spor grupları Üsküdarlılar tarafından yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.

 

İletişim  |   Tel : +90 (216) 531 30 00  |   RSS  |   SÜPER HİZMET 4440875  |   Talep ve Öneri  |   Gizlilik Sözleşmesi
Adres : Mimar Sinan Mah. Hakimiyet-i Milliye Cad. No: 35 Üsküdar/İstanbul
Desteklenen Tarayıcılar : Internet Explorer 7+, Firefox 3+, Google Chrome